Na spotkaniu z poetką p. Martą Świć galeria foto>>

W piątek, 24. października ., uczestniczyliśmy w wieczorze autorskim Poetki p. Marty Świć z Suchowoli . zorganizowanym w Janowskim Ośrodku Kultury.

Pani Marta opowiadała o sobie i swym przyjacielu Tomaszu Rudnickim oraz zaprezentowała przepiękne wiersze z tomików: „Niemotylica będzie latać” oraz „Odbite w lustrze”.

W trakcie spotkania nie zabrakło pytań, a najwięcej posypało się ich ze strony dzieci z Zespołu Szkół w Krzemieniu. - napisała o nas pani Alina Boś na http://powiatjanowski.pl/podglad_newsa_n_2670.html

Pytaliśmy jaki jest stosunek Poetki do poezji naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego, prosiliśmy, by opowiedziała nam o swojej szkole, kolegach, nauczycielach. Pytań było tyle, że naszą rozmowę kontynuujemy

na facebooku.. Urzekło nas Jej poetyckie i życiowe credo zawarte w zdaniach: „Jeśli myślisz, że nie możesz nic, bo nie jesteś piękną, wysoką dziewczyną w mini i centymetrowych szpilkach, i nie mieszkasz w centrum miasta, powiem ci, że trzeba poszukać innej drogi, żeby wyjść. Ona może być dłuższa, kręta i wyboista, ale trzeba iść. Iść po to, by spotkać ludzi, którzy powiedzą głośno, że jesteś człowiekiem. Jeżeli dzięki moim wierszom, ktoś się uśmiechnie, zamyśli nad sobą, nad drugim człowiekiem, ktoś uwierzy w siebie, to będzie oznaczać, że warto było się odważyć. Dojrzewałam długo, aż nadszedł czas, by ujrzeć swoje myśli na szeleszczących kartkach papieru spowitych cudną oprawą. A jeśli podobnie myślących osób jest więcej, witam i pozdrawiam”.

Na zakończenie zaopatrzyliśmy się w zbiorki „Odbite w lustrze”, w których Poetka zamieściła swe dedykacje. Pani Marta Świć wyraziła chęć spotkania się z nami w szkole i porozmawiania nie tylko o poezji.

Wywiad z Panią Martą >>

logo 100lecie

Kalendarz

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 176

W tygodniu 176

Wszystkie 350733

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu