Z psychiatrą na TY.docx

Do Rzecznika Praw Pacjenta dociera wiele pytań ze strony rodziców i opiekunów młodych pacjentów doświadczających kryzysów psychicznych, dotyczących leczenia, postępowania z pacjentem oraz próśb, gdzie szukać pomocy. Również młodzi pacjenci chcą być bardziej świadomi swojej sytuacji wynikającej z choroby.

Czytaj więcej...

zawodyInformujemy Rodziców i Uczniów klas VII – VIII, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”.

W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.

Czytaj więcej...

szkołyÓsmoklasiści przygotowują się już do wyboru szkoły ponadpodstawowej. Z pewnością pomocny w tym dla nich, jak i dla ich rodziców będzie informator zawierający ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego przygotowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Informujemy również, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Czytaj więcej...

depresja„Nie pozwól dziecku wylogować się z życia”

Depresja stanowi poważny problem wśród dzieci i młodzież. To choroba, która staje się jednym z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych wśród nastolatków. Niestety depresję czasem trudno jest odróżnić od buntu młodzieńczego. Wiąże się z tym wiele niebezpieczeństw i tu nie pomoże złota rada „Nie myśl o tym” czy „Weź się w garść”, tylko fachowa pomoc lekarska oraz wsparcie najbliższych – dokładnie jak przy każdej innej chorobie.

Czytaj więcej...

 

logo 100lecie

Kalendarz

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

W tygodniu 394

Wszystkie 439250

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu