Głównym celem programu była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę oraz wytwarzanie u nich naturalnych nawyków unikania i reagowania na zagrożenia.


W ramach realizacji programu przeprowadzono zajęcia warsztatowe, na których uczniowie zapoznali się z definicją bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania się w domu, na podwórku, na drodze, w szkole oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Uczniowie obejrzeli filmy o bezpieczeństwie.
Realizując program pierwszoklasiści otrzymali broszury informacyjne dla rodziców oraz książeczki „Dołącz do Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Dzięki udostępnionym materiałom edukacyjnym, zastosowaniu różnych metod i interesujących środków dydaktycznych pojęcie „bezpieczeństwa” oraz tematyka z nim związana stały się dzieciom bliskie.
W grudniu wszyscy uczniowie klasy I przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z testem, a tym samym wykazali się wysoką wiedzą na temat bezpieczeństwa.
Ponadto, w ramach realizacji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” w październiku odwiedziła dzieci policjantka Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim aspirant Faustyna Łazur, która przeprowadziła z uczniami pogadankę. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę.
Podsumowaniem programu były wykonane przez dzieci plakaty na temat bezpieczeństwa w domu i szkole, które były przypomnieniem i utrwaleniem najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie każdy uczestnik programu otrzymał Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka, a klasa Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka.

p. Bogumiła M.

 

 

logo 100lecie

Kalendarz

Grudzień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 200

W tygodniu 200

Wszystkie 447185

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu