centrum JP II

galeria foto ks. Stanisław G. >>

galeria foto >>

We wtorek, 4 czerwca uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej wraz z rodzicami,  księdzem proboszczem Stanisławem Gieroniem oraz kolegami ze starszych klas,  udali się do Krakowa, by w Centrum Jana Pawła II, poprzez uczestnictwo w Eucharystii, podziękować Panu Bogu za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Zwiedzanie Centrum, poprzedzone spotkaniem z przewodnikiem, wywarło na wszystkich niesamowite wrażenie. Przepiękna mozaika w górnym kościele, boczne kaplice zachwyciły większość uczestników. Modliliśmy się w Kaplicy Kapłańskiej z relikwiami Jana Pawła II, zwiedziliśmy kościół dolny i górny. Byliśmy w muzeum papieskim, gdzie oglądaliśmy pamiątki zgromadzone po Janie Pawle II. Naszą wiedzę , w temacie Centrum JP II, sprawdziliśmy rozwiązując 10 zadań Questu, za którego poprawną odpowiedź można było zdobyć skarb w postaci wyposażonego turystycznego plecaka.
W budynku Instytutu Dialogu Międzykulturowego obejrzeliśmy pełnowymiarową kopię Całunu Turyńskiego, poznaliśmy historię jego powstania, najnowsze dowody naukowe na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi opisami Męki Chrystusa.
Kolejnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie znajduje się kaplica klasztorna z relikwiami św. Siostry Faustyny.
      Po wspólnym obiedzie udaliśmy się do Krakowa, by zwiedzić: katedrę na Wawelu, Smoczą Jamę, okno „papieskie” oraz rynek i sukiennice. Pani przewodnik była pod wrażeniem wiedzy historycznej naszych uczniów, którzy w katedrze nie mieli problemu z rozpoznaniem wielu postaci prezentowanych na obrazach, polichromiach , rzeźbach, prawidłowo operowali czasem historycznym.
         Dla wszystkich uczestników pielgrzymki była to cudowna uczta duchowa oraz wspaniała lekcja historii.

adm

 

logo 100lecie

Kalendarz

Grudzień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 200

W tygodniu 200

Wszystkie 447185

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu