konkurs matematyczny

galeria foto  >>

W dniu 26 kwietnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu matematycznego „Dzień Matematyki 2019 – Matematyka dzika” pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół w Krzemieniu zorganizowanego w ranach obchodów Dnia Matematyki w szkole.

Konkurs został przeprowadzony przez nauczycieli matematyki, a jego wyniki zaprezentowała p. Renata Rząd – Małek. Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz wzbudzanie zainteresowań uczniów dziką przyrodą. 

W konkursie udział wzięło udział 26 uczniów z  klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch etapach: klasowym i szkolnym. Uczniowie w klasach układali zadanie matematyczne związane z dziką przyrodą w Polsce i ilustrowali je na plakatach. Drugi etap miał formę sprawdzianu. Należało rozwiązać test składający się z 24 zadań . O kolejności miejsc zadecydowała liczba zdobytych punktów. Dyplomy i nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz podziękowania dla pozostałych uczestników konkursu wręczył Pan Dyrektor Wiesław Kiszka.
Wyniki konkursu:
Kategoria kl. VII – III gimnazjum
I miejsce – Natalia Abram kl. VIII ,  Mateusz Kozina kl. VIII
Kategoria kl. IV - VIsp
I miejsce – Mateusz Skubik kl. VI
II miejsce – Maja Gzik kl. Va
III miejsce – Mateusz Woźnica kl. IV
Zwycięzcom gratulujemy! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę. Liczymy, że za rok równie aktywnie będziemy obchodzić to matematyczne święto.
ad
m

logo 100lecie

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 109

W tygodniu 1040

Wszystkie 341802

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu