w Krakowie

galeria foto >>

W piątek, 15 czerwca uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej wraz z ks. Stanisławem Gieroniem, wychowawczynią p. Bogumiłą Małek oraz z rodzicami, uczestniczyli w pielgrzymce dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Świętej, zorganizowanej do Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.


Najpierw dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły we Mszy świętej w Sanktuarium Jana Pawła II, potem odbyło się zwiedzanie świątyni. Nasi pielgrzymi nawiedzili kaplicę z relikwiami JP II, zobaczyli sutannę Papieża, którą miał na sobie podczas zamachu 13 maja 1981 r., podziwiali przepiękne mozaiki w górnym kościele. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zwiedzali kaplice w przyziemiu Sanktuarium, stary kościół z cudownym obrazem, a  chętni udali się również na wieżę, skąd rozciąga się piękny widok na Kraków.
Pobyt w Krakowie był też okazją do zwiedzania Wawelskiej Katedry i Rynku Głównego na Starym Mieście.
Dla wielu uczestników pielgrzymki wyjazd do Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach był wielkim przeżyciem, bowiem niektórzy z nich byli tam po raz pierwszy. W pielgrzymce uczestniczyła również , zaproszona przez uczniów i rodziców,  wicedyrektor szkoły p. Urszula Woźnica.

adm

Main Menu

logo 100lecie

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 51

W tygodniu 51

Wszystkie 196118

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu