w LublinieGimnazjaliści w poszukiwaniu wartości

galeria foto >>

16 maja klasy II i III gimnazjum miały niecodzienną okazję, aby przeżyć podróż w poszukiwaniu wartości. Pierwszą sposobnością ku temu był musical „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery, z muzyką Zbigniewa Karneckiego i reżyserią Mirosława Siedlera.

Miał on wiele zalet: wspaniałą oprawę muzyczną, teksty, przy których można się i wzruszyć i pośmiać. Był zabawny, obfity w komediowe wręcz dialogi i sceny, ale przede wszystkim można w nim było odnaleźć rozważania nad sensem życia, poszukiwaniem przyjaźni i miłości, dobrocią i tolerancją. Wszak Montgomery w swej powieści pokazuje nam, że nie należy ulegać stereotypom, wszystkie błędy można naprawić, a nowy dzień jest po to, by zacząć wszystko od nowa. Po pysznym obiedzie w restauracji, którą odwiedziła podobno kiedyś p. Marta Gessler, udaliśmy sie na krótki spacer po Lublinie. Zwiedziliśmy Archikatedrę Lubelską i Klasztor Dominikanów. Następnie udaliśmy się do Państwowego Muzeum na Majdanku. Wizyta w takim miejscu w zimny, deszczowy dzień wprowadziła wszystkich w zadumę nad losem czlowieka i granicami jego czynów. Wypowiedź jednego z naszych uczniów: Moje problemy w porównaniu z tym są śmieszne ... w pełni oddaje refleksje młodzieży po obejrzeniu filmu pt. Różne losy-podobne marzenia. Był on częścią warsztatów, w których wzięliśmy udział. Przejście przez baraki, komory gazowe i krematoria, te miejsca, gdzie ginęli niewinni ludzie, sprawiło, że przesłanie widniejące na Mauzoleum : Los nasz dla was przestrogą głęboko zapadło wszystkim w pamięć.

 

P. Bożena . Nosal

 

logo 100lecie

Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 49

W tygodniu 249

Wszystkie 455829

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu