zoom

galeria foto >>

5 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I-III pod opieką wychowawczyń, p. Marii Wiśniewskiej, p. Bogumiły Małek i p. Małgorzaty Kaproń wyjechali na wycieczkę do pobliskiego Janowa Lubelskiego. Harmonogram wycieczki był bardzo napięty. W tym dniu czekało nas wiele atrakcji. Najpierw zawitaliśmy do Janowskiego Ośrodka Kultury i obejrzeliśmy spektakl pt. "Bajka o Kocie w butach" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Następnym punktem programu był przejazd na ZOOM NATURY.

Tam zjedliśmy ciepły posiłek- kiełbaski, które przygotowały dla nas nasze panie kucharki. Czekając na pierwsze zajęcia mogliśmy zakupić pamiątki w malutkim sklepiku. Panie przewodniczki podzieliły nas na dwie grupy i każda z grup korzystała z tych samych atrakcji w innym czasie. Odwiedziliśmy LABORATORIUM GŁÓWNE "ZOOM NATURY". Ekspozycja główna obejmuje zakres najciekawszych informacji z przyrody, historii naturalnej, gatunków chronionych. LABORATORIUM RUNO LEŚNE jest to miejsce warsztatowe, multimedialne i sensoryczno - ruchowe gdzie uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki. LABORATORIUM AWIFAUNY I TROPOSFERY - poznali gatunki ptaków i ich zwyczaje i mogli obejrzeć niezwykłe zjawiska atmosferyczne. W LABORATORIUM WIEDZY I RECYKLINGU zdobyli informacje na temat rodzajów źródeł i sposobów wykorzystania energii, metod i sposobów recyklingu. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia praktyczne, na których uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą , dotknąć węża, kameleona czy karaczany. Dyplomy otrzymały: Góra Karolina, Jargiło Aleksandra, Gzik Paulina i Białek Martyna. Na zakończenie naszego pobytu, wszyscy mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami i wykazać się sprawnością i odwagą w parku linowym. Nasza grupa otrzymała od prowadzących pochwałę za zachowanie i wzajemny doping w ukończeniu zadania. Bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

.p. Maria Wisniewska

 

logo 100lecie

Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 45

W tygodniu 245

Wszystkie 455825

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu