ZakonczenieRokuSzkolnego20142015W piątek, 26 czerwca 2015 r., odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

Po Mszy Świętej odprawionej przez ks. Proboszcza Stanisława Gieronia, odbył się apel zorganizowany przez uczniów kończących szkołę. Zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pod tytułem „W zaczarowanym ogrodzie wiedzy”.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Wiesław Kiszka. W swoim wystąpieniu mówił o działalności szkoły, osiągnięciach uczniów i nauczycieli, zaangażowaniu rodziców w podejmowaniu i realizowaniu różnych inicjatyw. Powiedział;

Niespełna 10 miesięcy temu rozpoczynaliśmy tutaj na sali gimnastycznej nowy rok szkolny. Czas ten szybko minął. Czas , który był bogaty w wiele wydarzeń. Proces nauczania i wychowania to nie tylko zajęcia lekcyjne, to nie tylko obowiązkowe czynności, które są do wykonania, ale to również te zajęcia, które rozwijają naszą osobowość, kształtują nasze postawy, to te, które są wykonywane poza zajęciami lekcyjnymi, te które są rozwijane z waszej inicjatywy, inicjatywy nauczycieli, jak i waszych rodziców. W tym roku szkolnym przeżywaliśmy bardzo dużo wydarzeń, które pozwalały nam, pamiętać o ważnych wydarzeniach historycznych, upamiętniać postać naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego, wykazać się w różnych konkursach, między innymi w: plastycznych, literackim, poetyckim, czy w zawodach sportowych. Podziękował wszystkim uczniom, którzy brali w nich udział , nauczycielom, za ich przygotowanie.

Wiele ciepłych słów skierował do tegorocznych absolwentów. Podziękował im za organizację i prowadzenie uroczystości, byli promotorami wielu przedsięwzięć, reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym. Podkreślił, że to nie jest tylko wyróżnienie, ale i obowiązek.

W dalszej części przemówienia nawiązał do wydarzeń przeprowadzonych w duchu wartości chrześcijańskich. Do nich należały spotkanie z ks. Biskupem oraz promowanie naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego. W związku z setną rocznicą urodzin ks. Poety podjęliśmy wiele działań: uroczysty apel poprzedzony Mszą Świętą, zostały przeprowadzone konkursy szkolne i gminne, jak również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedsięwzięciu ogólnokrajowym wszystkich szkół noszących im. Ks. Jana Twardowskiego.

Wyróżnił też inicjatywy, które zachęcały uczniów do tego, aby dzielić się z innymi, wspomniał o szlachetnej paczce, zbiórce na hospicjum Małego Księcia w Lublinie, dla dzieci z domu dziecka w Janowie lubelskim.

Efektem pracy nauczycieli oraz uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności jest 100% promocja we wszystkich klasach , dość dobre wyniki klasy szóstej na sprawdzianie zewnętrznym. Szczególnie wyróżnili się z matematyki osiągając wynik lepszy wyższy niż średnia w gminie, w powiecie i w województwie. Uczennica klasy trzeciej Aleksandra Łukasik uzyskała 100% punktów na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego.

Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców docenia starania uczniów. Klasy: szósta sp. i trzecia gimnazjum za zajęcie pierwszych miejsc w konkursie na super klasę uzyskały dofinansowanie do wycieczek, uczniowie wyróżniający się w nauce zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, ze 100% frekwencją dyplomami. .

Na zakończenie złożył życzenia zdrowych, wesołych, słonecznych wakacji , spełnienia wakacyjnych planów

Odpoczywajmy wszyscy tak, aby nabrać siły do pracy w następnym roku szkolnym.

Wręczenie kwiatów nauczycielom i pracownikom samorządowym zakończyło uroczystość.

logo 100lecie

Kalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 16

W tygodniu 601

Wszystkie 366478

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu