rozpocz roku

galeria foto >>

2 września w Zespole Szkól w Krzemieniu odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Rano uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali do kościoła parafialnego i uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył ks. kanonik Stanisław Gieroń.
Po nabożeństwie wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Akademię, rozpoczynającą nowy rok szkolny, przygotowały klasy szóste pod kierunkiem swoich wychowawców. Dzieci w montażu słowno-muzycznym, żegnając wakacje i witając pierwszy szkolny dzwonek, nie zapomniały o naszej historii. Osiemdziesiąt lat temu z powodu wybuchu II wojny światowej ich pradziadkowie i dziadkowie nie mogli spotkać się w swojej szkole i rozpocząć nauki. Pamiętając o tych tragicznych chwilach,
na uroczysty apel zostali zaproszeni mieszkańcy Krzemienia, którzy osobiście doświadczyli okropieństw wojny. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Przerwany marsz…”, mającej na celu symboliczne dokończenie przerwanego przez atak Niemców na Polskę marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.
Ten rok szkolny rozpoczynał się nieco inaczej, gdyż nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Zajmujący to stanowisko przez wiele lat pan Wiesław Kiszka, przekazał swoje obowiązki panu Tomaszowi Dudzicowi, który został nowym dyrektorem Zespołu Szkół w Krzemieniu. W związku z tym faktem uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie – pani Danuta Steć zastępca dyrektora Wydziału Kształcenia Ogólnego i pani Grażyna Dziechciarz starszy wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego oraz Wójt Gminy Dzwola pan Wiesław Dyjach. W krótkich przemówieniach goście podziękowali za dotychczasową pracę panu Wiesławowi Kiszce,
a panu Tomaszowi Dudzicowi życzyli sukcesów na nowym stanowisku. Zmiana nastąpiła również na stanowisku wicedyrektora szkoły, panią Urszulę Woźnicę zastąpiła pani Bożena Nosal.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sal lekcyjnych.

A. Dudzic, M. Kędrak

logo 100lecie

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 256

W tygodniu 2491

Wszystkie 257526

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu