śniadanie w kl I II

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

galeria foto >>galeria foto >>
W tym roku uczniowie klas I-III po raz pierwszy przystąpili do programu . "ŚNIADANIE DAJE MOC" który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania.
Idea Programu "Śniadanie Daje Moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu uczniowie uczą się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych następnie przygotowują zdrowe śniadanie w klasie, które wspólnie spożywają.

Najważniejsze cele programu:
1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia
W miesiącu październiku mieliśmy zajęcia, podczas których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dzieci poznały piramidę żywieniową oraz 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dowiedziały się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Dowiedzieliśmy się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
8 listopada, w Dniu „Śniadanie Daje Moc”, przygotowaliśmy wspólnie zdrowe śniadanie. Przynieśliśmy potrzebne produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne i kolorowe kanapki. Wykorzystaliśmy do nich także przyniesione z domu warzywa.
Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Radość samodzielnego szykowania kanapek była ogromna, dlatego też wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję iż nasze działania wydłużymy do końca roku szkolnego. co można zobaczyć na załączonych zdjęciach!
Wspólne śniadanie sprawiło wszystkim wiele satysfakcji- co można zobaczyć na dołączonych zdęciach.. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu obchodów dnia zdrowego żywienia , zaopatrzenie dzieci w produkty niezbędne do przygotowania wspólnego śniadania, i realizację dalszych działań.

p. Maria Wiśniewska

logo 100lecie

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 232

W tygodniu 232

Wszystkie 76846

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu