powietrze

galeria foto >>

Dnia 15.05.2018 r. odbyło się podsumowanie X edycji programu przedszkolnej edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas".
W przedszkolu odbyły się cykle zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci składających się z 5 zajęć warsztatowych.

Zajęcia warsztatowe obejmowały tematykę, która pozwoliła uczestnikom poznać czynniki mające wpływ na zdrowie, dostrzec szkodliwość palenia tytoniu i skutki działania dymu tytoniowego na organizm ludzki oraz pozwoliła przyjąć właściwą postawę wobec zagrożenia nikotynowego /biernego palenia/. Realizacja programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie, chętnie współpracowały w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych.
Po tygodniowym cyklu zajęć i zabaw dzieci z grupy starszej realizujące program zaprosiły do szkoły rodziców. Podczas uroczystości przedszkolaki zaprezentowały inscenizację o tematyce antynikotynowej, którą kierowały właśnie do nich. Przedstawienie miało na celu zwiększenie profilaktyki antytytoniowej, skłonienie do refleksji (Czy warto palić papierosy?), a także zachęcało do zerwanie z nałogiem. Na spotkaniu obecna była pani Krystyna Łukasik, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim, pani wicedyrektor Urszula Woźnica, panie z grupy młodszej, maluchy i oczywiście rodzice. Na pożegnanie pani Krystyna Łukasik rozdała rodzicom ulotki wskazujące na wagę problemu i obrazujące skutki, z jakimi trzeba się liczyć paląc papierosy. Mali aktorzy natomiast otrzymali upominki za piękny występ. Mamy nadzieję, że przekaz przedstawienia dotarł do właściwych odbiorców.

p. Maria Siemczyk

logo 100lecie

Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 239

W tygodniu 1487

Wszystkie 108581

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu