inauguracja

galeria foto >>

1 września 2021r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Krzemieniu, które poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym.

Po mszy świętej uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie klasy VI przedstawili część artystyczną przygotowana pod kierunkiem wychowawcy p. Ireneusza Daniłowicza oraz p. Justyny Jargiło i p. Anny Dyjach. Dekoracje przygotowała p. Stanisława Latos.

Uroczystość miała na celu przywitanie uczniów na progu nowego roku szkolnego 2021/2022 oraz przypomnienie o 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Po wystąpieniu szóstoklasistów głos zabrał Dyrektor szkoły - Pan Tomasz Dudzic. Pan Dyrektor podczas inauguracji roku szkolnego powitał gości Wójta Gminy Dzwola Pana Wiesława Dyjacha, Księdza Proboszcza Stanisława Gieronia, a także nauczycieli, uczniów  i dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Życzył by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, czasem rozwijania pasji, zainteresowań i talentów. Przypomniał również, iż w dalszym ciągu obowiązuje nas reżim sanitarny. Dlatego poprosił  wszystkich - Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników Szkoły o odpowiedzialność i zrozumienie,  o przestrzeganie regulaminu, procedur i stosowanie się do zaleceń. Tylko to sprawi, że nasza szkoła będzie miejscem dla nas bezpiecznym i będziemy mogli dobrze wykorzystać ten rozpoczynający się rok szkolny. Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim Uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity,  Rodzicom -  dużo c

W dalszej części spotkania głos zabrał Wójt Gminy Dzwola - Pan Wiesław Dyjach, który również życzył uczniom wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy. Pan Wójt również nawiązał do przypadającej w tym roku 82. rocznicy napaści hitlerowskiej na Polskę.  W tym miejscu Pan Tomasz Dudzic, Pan Wiesław Dyjach, Ks. Stanisław Gieroń wraz z pocztem sztandarowym szkoły w celu upamiętnienia tej chwili wyszli przed obelisk poświęcony zamordowanemu w Twerze asp. Bolesławowi Stasieckiemu i   zapalili znicz oraz złożyli kwiaty przed obeliskiem.ierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia a Nauczycielom siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

W tym czasie Pani wicedyrektor - Renata Rząd - Małek przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz zaprosiła uczniów i nauczycieli na pierwsze spotkanie po wakacjach.

 

logo 100lecie

Kalendarz

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 189

W tygodniu 388

Wszystkie 439244

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu