20201016 115811

Nasze nowe książeczki >>

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy czytelników, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o 230 woluminów nowych książek. Stało się to za sprawą dofinansowania w wysokości 5 000 zł., które otrzymaliśmy, przystępując do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Część funduszu zapewnił nam organ prowadzący, natomiast większa część, to pula pochodząca ze wspomnianego rządowego programu, którego celem jest wspieranie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.


Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, zakupiliśmy literaturę o różnorodnej tematyce. Są książki dla najmłodszych: piękne, kuszące ciekawą szatą graficzną, mądre i inspirujące bajki autorstwa Agnieszki Antosiewicz, opowiadania z cyklu Jestem przedszkolakiem, które zgodnie z rytmem natury, wprowadzają młodego czytelnika w problematykę następujących po sobie pór roku. Jest kompleksowe wydanie owianych sentymentem książeczek z serii Poczytaj mi mamo (niejedna mama, a może i tato, uroni łezkę, kiedy dziecko przyniesie do domu, te przygody i obrazki, które odeszły w dal wraz z minionym okresem dzieciństwa). Jest kilka przygód sympatycznego żółwia Franklina oraz wielka i piękna Księga przygód Martynki.
Dla nieco starszych dzieci mamy Savoir - vivre oraz 101 zabawnych historyjek Grzegorza Kasdepke. Jest niezapomniana Pippi Pończoszanka, a Barbara Kosmowska proponuje piękną historię Niezłe ziółko, która jest prawdziwym dziecięcym skarbem, uczy wiary w siebie i szacunku dla innych. Książki z serii Zaopiekuj się mną dotykają problemu porzuconych zwierzaków i uświadamiają, ile radości może dać przygarnięty z ulicy lub ze schroniska, psiak.
Uzupełniliśmy księgozbiór naszego wspaniałego patrona, księdza Jana Twardowskiego o efektownie wydane egzemplarze: Serce za serce, Siedem łyżeczek, Przez dziurkę w płocie i wiele innych, opowiadających o miłości, o rodzinie, o świętych, prostym, humorystycznym językiem. Warto sięgać po te książki, szczególnie teraz, kiedy przyszło nam żyć w trudnych czasach, kiedy wokół tyle napięć, agresji, nerwowego pośpiechu.
Wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o kilka nowych wydań, dotyczących naszej małej Ojczyzny, autorstwa Zenona Baranowskiego: Ziemia janowska, Janów Lubelski 1640 – 2000, Janowskie drogi do niepodległości oraz praca księdza Piotra Tylca (pochodzącego z Janowa Lubelskiego) pt. Władze komunistyczne wobec Kościoła Katolickiego w dekanacie Janów Lubelski w latach 1944 – 1981. Każdego młodego patriotę zainteresują albumy Bitwa Warszawska, Narodziny Niepodległej Polski 1918 – 1926 oraz Dzieje Polski w obrazach, Cuda malarstwa polskiego, Malarstwo Polski i świata.
Lektury, stanowiące ważną część naszego księgozbioru również i tym razem zostały uzupełnione. Ulubione przez uczniów wydania z opracowaniem, umożliwiają im szkołę tzw. twórczego czytania.
Poza tym jest wiele, wiele przygód, fantastyki, kryminałów, tematyki detektywistycznej … jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy po niezapomniane wrażenia, jakich dostarcza zawsze dobra książka.

p. Stanisława Latos

 

logo 100lecie

Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 86

W tygodniu 245

Wszystkie 382169

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu