Zdalna nauka 1Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dn. 25 marca 2020 r. podczas zdalnej nauki będzie realizowana podstawa programowa nauczanych przedmiotów. Innymi słowy, drogą elektroniczną będzie wdrażany nowy materiał nauczania, a uczniowie będą oceniani za jego opanowanie.

  • Wszyscy nauczyciele realizujący podstawę programową są zobowiązani do wysyłania informacji do rodziców drogą mailową.
  • Nauka zdalna uczniów odbywać się będzie zgodnie z ramowym planem nauczania oraz tygodniowym rozkładem zajęć obowiązującym w Zespół w Szkół w Krzemieniu.
  • W godzinach przypadających na realizację zajęć nauczyciel jest dostępny online. Uczniowie mają przez to zapewnioną możliwość zadawania mu pytań. Jeśli wystąpią problemy techniczne, uczniowie lub rodzice mogą także kierować pytania do niego drogą mailową do godz.15.00.
    W tym czasie uczniowie pracują nad zadanymi treściami. Ich zadaniem jest rozwiązanie zadań przesłanych przez nauczycieli, opracowanie materiału dotyczącego danej lekcji, oglądanie go w formie wizualnej, sporządzanie notatek dotyczących danego zagadnienia lub realizacja w miarę możliwości lekcji wirtualnych.
  • Każdy nauczyciel jest zobowiązany do indywidualizowania pracy z uczniami z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przygotowywane przez nauczycieli materiały uwzględniać powinny indywidualne potrzeby edukacyjne uczniów wynikające z orzeczeń i opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  • Zgodnie z obowiązującym planem zajęć wychowawcy raz w tygodniu organizują lekcję wychowawczą. Tematyka tych lekcji powinna uwzględniać sposoby bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wskazywać sposoby radzenia sobie z trudną, bieżącą sytuacją. Wychowawcy powinni też wtedy analizować ewentualne trudności wynikające z indywidualnej nauki prowadzonej na odległość. Dla uczniów może to być okazja, aby dzielić się swoimi emocjami oraz indywidualnymi problemami.
  • Nauczyciele biblioteki, świetlicy szkolnej, pedagog oraz nauczyciele wspomagający, adekwatnie do swojego planu zajęć, opracowują dla uczniów propozycje skorzystania z oferty edukacyjnej TVP, wysłuchania wskazanych audiobooków, a także opracowują materiały edukacyjne dotyczące emocji, organizowania własnej nauki, wypoczynku, organizacji czasu wolnego, zdrowego odżywiania, profilaktyki koronawirusa, organizowania miejsca do nauki własnej w domu, rozwijania zainteresowań oraz inne. Materiały te będą przekazywane uczniom oraz zamieszczane na stronie internetowej szkoły.
  • Kontakt nauczycieli, rodziców i uczniów z dyrektorem możliwy pod numerem 158752256 oraz za pomocą szkolnej poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Praca uczniów podlegać będzie ocenie. Jeżeli zlecone zadanie będzie podlegało ocenianiu, nauczyciele każdorazowo dołączą do niego szczegółowe kryterium.

Higiena pracy zdalnej-wskazówki dla uczniów
• Pracuj systematycznie.
• Wszystkie wątpliwości na bieżąco wyjaśniaj z nauczycielem w ustalony wyżej sposób.
• Zadbaj o odpowiednie warunki pracy zdalnej:
a) spożyj zdrowy posiłek oraz przygotuj sobie wodę;
b) przewietrz pokój;
c) uporządkuj biurko;
d) przygotuj niezbędne materiały edukacyjne tj.: podręczniki, ćwiczenia, zeszyty, przybory do pisania;
e) zadbaj o ciszę w miejscu nauki;
f) rób przerwy między pracą nad poszczególnymi przedmiotami.

adm

 

 

logo 100lecie

Kalendarz

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 114

W tygodniu 2062

Wszystkie 298791

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu