szóstoklasości w cemtrum nauki

galeria foto >>

19 listopada uczniowie z klas szóstych wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci nieopodal Chęcin oraz Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

 

     W centrum nauki uczestnicy wycieczki zapoznali się z dwiema wystawami o charakterze multimedialno – mechatronicznym. Pierwsza z nich zatytułowana „Człowiek – niezwykła maszyna” podejmowała zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka. Druga, nosząca nazwę „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, przybliżyła szóstoklasistom zagadnienia z zakresu ekologii i przyrody. Uczniowie wzięli także udziałw warsztatach naukowych nt.: „Lepszy rydz niż nic”. Zajęcia prowadzone były w pełni wyposażonym laboratorium, a dzieci dowiedziały się, że grzyby można spotkać w wielu nieoczekiwanych miejscach i że nie wszystkie z nich posiadają kapelusze. Dzieci dowiedziały się również, co wspólnego mają drożdże z grzybami, do czego są nam one potrzebne i jak wyglądają pod mikroskopem.
       W Oblęgorku uczestnicy wycieczki zwiedzali pałacyk, w którym żył i tworzył nasz pierwszy literacki noblista Henryk Sienkiewicz. Szóstoklasiści, dzięki wspaniałej pani przewodnik, poznali historię tego miejsca, dowiedzieli się jak wyglądało codzienne życie mieszkańców pałacu przed ponad stu lat, wzięli także udział w lekcji muzealnej nt.: „Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść W pustyni i w puszczy”. Dzieci dowiedziały się o wielkiej pasji Sienkiewicza, którą było podróżowanie, poznały szczegóły jego wyprawy do Afryki i jej wpływu na powstanie powieści pt.: „W pustyni i w puszczy”. Było to o tyle ciekawe, gdyż szóstoklasiści niedawno na lekcjach języka polskiego zapoznali się z tą wspaniałą lekturą.
        Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów, planując już kolejną wycieczkę.

Wychowawczynie klas

logo 100lecie

Kalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 97

W tygodniu 1027

Wszystkie 332637

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu