Dzieci   galeria foto >>

 

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem „ Życzliwie, razem, blisko” . Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej.          Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. 

     Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. Powstała z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day.
     Nasza szkoła po raz pierwszy świętowała ten dzień. W szkole było żółto i radośnie, na korytarzu zawisła gazetka promująca myśli i cytaty na temat życzliwości i uśmiechu. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali uczniom, nauczycielom oraz rodzicom żółte znaczki z hasłem „życzliwość wystarczy”, przekazywali życzliwe pozdrowienia i zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Przygotowali również Księgę Życzliwości, do której każdy napisać mógł coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało, momentami tworzyła się nawet kolejka.
     Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas ze zdwojoną mocą!

Z najlepszymi życzeniami
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

logo 100lecie

Kalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 57

W tygodniu 57

Wszystkie 331667

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu