sniadanie daje moc

galeria foto >>

galeria foto >>

 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji obchodziliśmy w naszej szkole dzień „Śniadanie Daje Moc”.

       Najpierw uczniowie spotkali się ze szkolną intendentką p. Ewą Flis, która mówiła o zasadach zdrowego odżywiania. Spożywając produkty każdego dnia, powinniśmy dbać o to, aby uzupełniały one nasze dzienne zapotrzebowanie na wszystkie grupy produktów zgodnie z piramidą zdrowego żywienia. Nasza specjalistka od posiłków przypomniała, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Podkreśliła również jak ważne są podstawowe zasady bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków np. częste mycie rąk.
       Następnie uczniowie klas I-III przygotowywali zdrowe śniadanie, tym razem były to kolorowe i bardzo zdrowe szaszłyki. Dzięki pracy w grupach, uczyli się także pracy
w zespole i wspólnego rozwiązywania problemów.
      Wspólne jedzenie posiłku zachęciło dzieci do wypróbowania nowych, nieznanych smaków. Warto po taką zdrową przekąskę sięgać w trakcie szkolnej przerwy, bo dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców to dzień stracony.

p. T. Rząd

 

      W programie edukacyjnym ”Śniadanie Daje Moc” brały udział również dzieci ze starszej grupy przedszkolnej. Przy pomocy rodziców przygotowały 7 listopada najważniejszy posiłek w ciągu dnia- zdrowe śniadanie. Aż miło było patrzeć, gdy nawet „niejadki” nabrały apetytu i zjadały kolorowe kanapki, bogate w wartości odżywcze.

 

p. M. Siemczyk

logo 100lecie

Kalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 86

W tygodniu 1016

Wszystkie 332626

 


Copyright© Zespół Szkół w Krzemieniu